1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

"Після 2012 Україну побачать іншою"

14 грудня 2009 р.

Україна може суттєво змінити свій імідж за рахунок Євро-2012, вважає редактор відділу спорту газети «Nürnberger Nachrichten» Ганс Бьоллер. Він упевнений: «Південна Африка упоралась – Україна зможе тим більше».

https://p.dw.com/p/L1uR
Презентація емблеми Євро-2012, яке пройде в Україні та Польщі.Фото: AP

Рішення щодо проведення Євро-2012 у чотирьох українських містах, ухвалене УЄФА 11 грудня, не було лише спортивним, переконаний Ганс Бьоллер. Подібні ухвали обовязково мають політичний підтекст. «Україна є, звичайно, дуже цікавою для футболу і його маркетингу як майбутня економічно розвинена територія. Цей аспект важливий. Але усе-таки це було сильне рішення на користь Східної Європи. Європа виросла, стала більш різноманітною, тому важливо, щоб ЧЄ не обмежувався класичними країнами, а був рівномірно розподілений по всій Європі».

Виграш від євротурніру вимірюється не в доларах

Ukrainale - „Kulturschock Ukraine“
Фото: Denis Zaichenko

Чи багато виграє Україна за рахунок футбольного шоу на її території? Здебільшого йдеться про іміджеві дивіденди, а не про економічну вигоду, відповідає експерт «Німецькій хвилі» і пояснює: "Німеччину після Чемпіонату світу-2006 побачили зовсім іншою. Всі завжди бачили впорядковану і функціонуючу Німеччину. Тоді ж усі ще побачили й яскраву, красиву і радісну країну. Подібне нині чекає й на Південну Африку. На неї перестануть дивитися через призму: кримінал, СНІД, бідність. У південноафриканців має з’явитися певна гордість за свою країну".

В уяві центрально-європейців Східна Європа є "бідною частиною континенту, з усіма проблемами, що звідси витікають: кримінал, корупція, політичні конфлікти", продовжує Бьоллер. І Євро-2012 - це нагода показати, що країна складається не лише з проблем, але й з людей, які радіють спортивним змаганням. "Для України це на користь - презентувати себе як хорошого, гостинного господаря турніру. Після 2012 Україну побачать іншою."

Догнати і обігнати Африку

Німецький журналіст неодмінно приїде до України висвітлювати Євро-2012. Чи матиме він труднощі з пересуванням чи проживанням - над цими питаннями він поки не замислюється. Бьоллер каже, що абсолютно не переживає, що кудись не доїде через поганий стан українських доріг. Досвід Південної Африки свідчить, що підготуватися можна, навіть за несприятливих обставин.

Flash-Galerie Fussball WM Südafrika 2010
Стадіон "Грінпойнт" у місті Кейптаун (ПАР).Фото: picture alliance/dpa

«Нещодавно в нас була дискусія стосовно Південної Африки: і щодо стадіонів, і щодо автобусної системи. І ось ми бачимо, що Південна Африка далеко просунулась, стадіони готові, інфраструктура в доброму стані. Сьогодні вже ніхто не боїться їхати до Південної Африки. А те, що змогла зробити Південна Африка – може зробити, поза сумнівом, й Україна.Звичайно, різниця з Німеччиною буде, але футбол якраз і живе за рахунок строкатості»,- твердить Бьоллер.

Журналіст вважає, що більшість його колег радіють можливості краще познайомитися з Україною: «Це не та країна, в якій зазвичай проводять відпустки, але це цікава країна з довгою і цікавою історією. І радість від побачення чогось нового переважить усі нестиковки.»

Автор: Захар Бутирський

Редактор: Євген Тейзе